کتاب IELTS Cambridge

ممکن نیست داوطلب آزمون آیلتس باشید اما با مجموعه کتاب­ IELTS Cambridge  آشنایی نداشته باشید! این کتاب­ها کامل­ترین، کاربردی­ترین و موثق­ترین مرجع آمادگی آزمون آیلتس در دنیاست. کتاب­IELTS Cambridge  از جمله مهم­ترین کتاب­های کمک آموزشی جهت یادگیری و آمادگی برای آزمون آیلتس هستند.

آزمون آیلتس

IELTS یا International English Language Testing System یک امتحان بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، شورای فرهنگی بریتانیای کبیر و سازمان IDP استرالیا در کشورهای مختلف به دو شکل: General Training و Academic برگزار می‌گردد. آزمون آکادمیک مختص افرادیست که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه­های خارج از کشور را داشته و نوع جنرال آن برای کسانی است که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

اهمیت آیلتس

امروزه آزمون­های زبان انگلیسی متفاوتی در دنیا برگزار می­شود. یکی از مهم­ترین و معتبرترین آن­ها آزمون آیلتس است که همه ساله در کشورهای مختلف جهان برگزار شده و داوطلبین زیادی متقاضی دریافت این مدرک معتبر بین المللی هستند.

اهمیت مدرک آیلتس آنجا مشخص می­شود که بسیاری از دانشگاه­ها، موسسات، شرکت­های داخلی و خارجی جهت پذیرش دانشجویان در مقاطع گوناگون و یا استخدام کارکنان خود به داشتن یک مدرک زبان معتبر و موثق اهمیت زیادی می­دهند.

قبولی در آیلتس

آیلتس مهارت داوطلب را در چهار حوزه: خواندن، نوشتن، درک مطلب و صحبت کردن مورد ارزیابی قرار می­دهد. بنابراین کلیدی­ترین و مهم­ترین عامل موفقیت در این آزمون، مطالعه هدفمند و تقویت هر چهار مهارت مورد نیاز این آزمون به صورت همزمان است.

برای کسب چنین مهارتی داوطلب آزمون آیلتس می­بایست یک منبع آزمون معتبر و در عین حال کاربردی در اختیار داشته باشد.

اهمیت کتاب IELTS Cambridge  

مهمترین مساله­ای که در رابطه با این کتاب­ها می­توان بدان اشاره کرد این است که تالیف کنندگان آن­ها در واقع طراحان اصلی سوالات آزمون اصلی IELTS هستند. بدون تردید دلیل محبوبیت کتاب­ IELTS Cambridge  در دنیا به دلیل جامعیت و هم­پوشانی سوالات آن­ها با سوالات آزمون اصلی است.

مجموعه کتاب­ IELTS Cambridge دارای چند شماره­بندی هستند؟

کتاب IELTS Cambridge  حاوی آزمون­های شبیه­ساز آزمون اصلی آیلتس بوده و 15 نسخه از این کتاب­ها تا به حال منتشر شده است. شماره­بندی­ 1 تا 15 سری کتاب­ IELTS Cambridge ارتباطی با سطح دشواری آنها نداشته و در واقع این شماره­بندی مربوط به ترتیب انتشار آنها از حدود بیست سال پیش برای اولین کتاب تا سال 2020 برای آخرین شماره یعنی کتاب شماره 15 است.

مجموعه کتاب IELTS Cambridge

مجموعه کتاب IELTS Cambridge

همانطور که گفته شد این کتاب­ها به طور کلی در 15 شماره عرضه شده­اند. کتاب­های شماره 1 تا 10 کمبریج به صورت مشترک برای هر دو نوع آزمون جنرال و آکادمیک ارائه شده است، در واقع کتاب IELTS Cambridge 9  و IELTS Cambridge 10 آخرین نسخه­ های این مجموعه هستند که حاوی هر دو نوع آزمون جنرال و آکادمیک می­باشند. درحالیکه از کتاب شماره 11 تا 15 به تصمیم و تشخیص تالیف کنندگان انتشارات کمبریج نوع آکادمیک و جنرال این آزمون­ها تفکیک شده و هرکدام از آن­ها به صورت مجزا ارائه شده است.

تقویت مهارت شنیداری با کتاب­ IELTS Cambridge

گوش دادن یکی از مهم­ترین مهارت­های یادگیری زبان انگلیسی محسوب می­شود. چه بسا تقویت مهارت شنیداری و عادت دادن گوش به لهجه استاندارد و تلفظ صحیح کلمات سبب تقویت سایر مهارت­های دیگر نیز می­گردد. به همین منظور تمامی این کتاب­ها حاوی سی­دی فایل صوتی جهت یادگیری بهتر زبان­آموزان است.

مزیت لوح­های فشرده کتاب­ IELTS Cambridge

مهم­ترین ویژگی لوح­های فشرده این است که این فایل­ها کاملا متناسب با شرایط اصلی آزمون تهیه شده­اند تا داوطلبان بتوانند با قابلیت کامل­تر و جامع­تری برای آزمون اصلی آماده شوند. ضمن اینکه برای کسانی که می­خواهند به صورت خودخوان مشغول مطالعه آزمون آیلتس باشند، نیز بسیار مناسب است.

کتاب IELTS Cambridge 15 آخرین شماره منتشر شده از این مجموعه در ژوئن 2020 به بازار آمد.

پیشنهاد

با توجه به اینکه کتاب­ IELTS Cambridge دارای بالاترین درجه استاندارد و تشابه با سوالات آزمون اصلی آیلتس در میان تمامی کتاب­های منبع آزمون آیلتس بوده­اند، بهترین پیشنهاد برای داوطلبان این است که در صورت داشتن زمان کافی، تمامی کتاب­های این مجموعه موثر و کارآمد را مطابق با شرایط اصلی آزمون امتحان کنند.