وبلاگ

معرفی 5 کتاب برتر آموزش زبان انگلیسی

5 کتاب برتر آموزش زبان انگلیسی

در این قسمت 5 کتاب برتر آموزش زبان انگلیسی که به عنوان برترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی شناخته می‌شوند و بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی را ارائه می دهند معرفی می شوند.

این قسمت راهنمایی برای خرید کتاب زبان های برتر در سطوح مختلف برای زبان آموزان عزیز ارائه شده است.

زمانی که شخصی قصد دارد یادگیری یک زبان جدید را شروع کند در ذهن خودش سؤالات زیادی در مورد منابع، روش‌ها، مدت زمان، هزینه‌ها و سختی یادگیری زبان دارد که به دلیل یادگیری سریع آن زبان است.

زبان انگلیسی به عنوان یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها در سراسر دنیا شناخته می‌شود و تقریباً تمامی افراد تمایل دارند برای یادگیری زبان دوم خود زبان انگلیسی را انتخاب کنند.

چرا که به عنوان زبان بین‌المللی شناخته می‌شود. بعد از زبان‌های چینی و اسپانیایی, زبان انگلیسی به عنوان پر گویش‌ترین زبان دنیا شناخته می‌شود.

امروزه برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی منابع بسیار زیادی روانه بازار شده‌اند که انتخاب را برای زبان‌آموزان سخت کرده‌اند.

اما بهترین منابع یادگیری زبان باید با توجه به سطح سواد، سن، روش و شیوه یادگیری و هدف فرد زبان‌آموز انتخاب شود.

یادگیری تمامی زبان‌ها و خصوصاً زبان انگلیسی به دو قسمت ورودی و خروجی تقسیم می‌شود که هر کدام از این قسمت‌ها نیز خود شامل دو بخش هستند.

بخش ورودی را مهارت‌های شنیدن و خواندن تشکیل می‌دهند و بخش خروجی از مهارت‌های نوشتن و حرف زدن درست شده است.

بنابراین برترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی منابعی هستند که مهارت مکالمه، دایره واژگان، مهارت گرامر و مهارت خواندن زبان‌آموز را توسعه بدهند.

5 کتاب برتر آموزش زبان انگلیسی

شاید بتوان گفت با وجود آنکه امروزه نرم‌افزارها، سایت‌ها و بسته‌های آموزشی بسیار زیادی در جهت آموزش زبان‌های خارجی، خصوصاً زبان انگلیسی وارد بازار شده‌اند و در دسترس افراد قرار دارند.

اما هنوز هم اصلی‌ترین و بهترین منابع آموزشی برای یادگیری این زبان، کتاب‌ها هستند چرا که نرم‌افزارها و سایت‌ها نیز برای تولید محتواهای خودشان به کتاب‌ها نیاز دارند.

برترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی در این قسمت ارائه می شود:

american_english_file

کتاب‌های English File

کتاب‌های English File در هر سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته به تمامی قسمت های زبان انگلیسی (خواندن، شنیدن، نوشتن و حرف زدن) پرداخته است و یکی از کامل‌ترین منابع زبان در دنیا به شمار می‌رود.

کتاب‌های English File در کنار مهارت‌های اصلی، مهارت‌هایی مانند تلفظ، گرامر و دایره واژگان را نیز پوشش داده‌اند.

با توجه به اینکه کتاب‌های English File در سطوح مختلفی توسط انتشارات آکسفورد و در دو نسخه British و American روانه بازارها شده است.

کتاب‌های English File به عنوان یکی از بهترین منابع آموزش و یادگیری زبان انگلیسی شناخته می‌شود.

در این قسمت کتاب های English File ارائه شده است.

کتاب‌های Top Notch

کتاب‌های Top Notch در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته، توسط موسسه معتبر و مشهور Pearson – Longman منتشر شده‌اند که می‌تواند برای یادگیری زبان عمومی، بهترین گزینه باشد.

اساس کتاب‌های Top Notch، ساده آموزی است.

نویسندگان این کتاب‌ها سعی کرده‌اند که زبان‌آموزان را تشویق کنند تا مکالماتی ساده برقرار کنند که این امر می‌تواند اعتماد به نفس و انگیزه زبان‌آموزان را به شدت بالا برده و یادگیری زبان را برای آنان راحت‌تر کند.

این کتاب‌ها منابعی شگفت انگیز و عالی برای بهبود مهارت‌های اصلی بوده و از نظر گرامر و لغت نیز می‌تواند کمک بسیار زیادی به زبان‌آموزان بکند.

تمامی کتاب‌های Top Notch به گونه‌ای طراحی شده‌اند که موضوعات به روز دنیا را پوشش بدهند و هم‌ زمان تمامی مهارت‌ها را توسعه بدهند.

مجموعه کتاب های Top Notch
English_in_use

کتاب‌ های English In Use

کتاب‌های English In Use را می‌توان معروف‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های آموزش گرامر انگلیسی دانست که به جوانب دیگر زبان انگلیسی هم توجه ویژه‌ای داشته است.

یکی از منابع ارزشمند و معتبر برای یادگیری زبان انگلیسی و اخذ مدارکی همچون تافل و آیلتس، کتاب‌های English In Use هستند که توسط انتشارات Cambridge در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته روانه بازارها شده‌اند.

هرچند که این کتاب‌ها برای هر سطحی از مهارت زبان‌آموزان می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد اما می‌توان گفت که برای زبان‌آموزانی که در سطح متوسط زبان انگلیسی قرار دارند بهترین گزینه ممکن است.

در این کتاب‌ها بیشتر از ۳۰۰ درس گرامری گنجانده شده است.

همچنین به ازای هر درس نیز تمریناتی برای زبان‌آموزان قرار داده شده تا میزان توانایی و مهارت خودشان را محک بزنند.

در این قسمت کتاب های English In Use ارائه شده است.

کتاب‌ های Oxford Word Skill

سری کتاب‌های Oxford Word Skill یکی دیگر از معتبرترین و معروف‌ترین منابع یادگیری زبان انگلیسی است.

این مجموعه همچون سایر کتاب‌های معرفی شده در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته و توسط انتشارات آکسفورد به زبان‌آموزان معرفی شده است.

کتاب‌های Oxford Word Skill برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی به خوبی از تصاویر، مثال‌های واقعی و تمرین‌های کاربردی بهره گرفته است و تبدیل به یکی از بهترین منابع یادگیری زبان انگلیسی در سراسر دنیا شده است.

این سری از کتاب‌ها علاوه بر سه کتاب Basic، Intermediate و Advance، دو کتاب دیگر به نام‌های Idiom و Phrasal Verb دارد که در دو سطح متوسط و پیشرفته عرضه می‌شوند.

در این قسمت کتاب های Oxford Word Skill ارائه شده است.

oxford_word_skills
Four_Corners

کتاب‌ های Four Coners

کتاب‌های Four Coners نیز از دیگر منابع یادگیری زبان انگلیسی هستند که توسط دانشگاه کمبریج منتشر شده‌اند و بیشتر برای زبان‌آموزان سطح ابتدایی و متوسط مناسب است.

این مجموعه کتاب نیز در میان زبان‌آموزان کشورهای مختلف به عنوان یکی از محبوب‌ترین منابع یادگیری زبان انگلیسی شناخته می‌شوند.

زمانی که زبان‌آموزان کتاب‌های Four Coners را به اتمام رساندند می‌توانند برای سطح پیشرفته خودشان از کتاب‌های Passages استفاده کنند که دانشگاه کمبریج برای تکمیل دوره‌های ابتدایی و متوسطه منتشر کرده است.

کتاب‌های Four Coners بر روی چهار مهارت اصلی زبان تأکید دارند و به شیوه‌ای ساده و روان زبان انگلیسی را آموزش می‌دهند.

در این قسمت کتاب های Four Coners ارائه شده است.

1 نظر در “معرفی 5 کتاب برتر آموزش زبان انگلیسی

  1. Leylaa گفت:

    کتاب های Top Notch واقعا بهترینن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *