کتاب Oxford Word Skills (آکسفورد ورد اسکیلز)

کتاب oxford word skills یکی از بهترین کتاب های زبان انگلیسی، در ادامه به توضیح کامل این کتاب می پردازیم:

بخش عمده‌ای از کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی به کتاب‌های یادگیری لغات اختصاص دارد. کتاب Oxford Word Skills، به عنوان یکی از کتاب‌های کاربردی زبان انگلیسی شناخته شده است. شما می‌توانید با خواندن مجموعه کتاب آکسفورد ورد اسکیل آموزشی، به راحتی از عهده پاسخ به تست‌های شنیداری، گرامری و قواعد دستور زبان برآیید. این کتاب سه جلدی در سطح‌های مختلفی در بازا عرضه می‌شود. خریداری کتاب  Word Skills برای تمامی زبان آموزان توصیه می‌شود. شما در هر سطحی که باشید می‌توانید از این مجموعه استفاده کنید. این مجموعه آموزشی ویژگی‌های برجسته بسیاری دارد. یکی از ویژگی‌های آن، مطالب قابل فهم و درک مطلب‌های ساده است.

مولفان مجموعه کتاب‌های Oxford Word Skills

این مجموعه آموزشی توسط Ruth Gairns و Stuart Redman تألیف شده است. کتاب‌های آموزشی منتشر شده از سوی این دو نویسنده بسیار معتبر و محبوب هستند. تکنیک‌های آموزشی جدیدی در کتاب oxford word skills مجموعه آورده شده است. از طریق این تکنیک‌ها به راحتی می‌توان میزان دانش خود را سنجید و ارتقاء داد. این مجموعه آموزشی معدنی از طلاست. بیان ساده، متن‌های روان و درسنامه‌های قابل فهم، کلید اصلی کتاب oxford word skills محسوب می‌شود.

برای خرید کتاب زبان می توانید به قسمت های دیگر سایت زبان بوکز مراجعه فرمایید.

قابل ذکر است که این مجموعه در حال حاضر در سراسر جهان تدریس می‌شود. اگر سراغ یک مجموعه آموزشی با کیفیت هستید، خرید کتاب Oxford Skills را از دست ندهید. در ادامه به ویژگی‌های بیشتری از این مجموعه آموزشی می‌پردازیم. با سایت زبان بوکز همراه باشید.

سطوح مختلف مجموعه آموزشی Oxford Word Skills عبارتند از؛

Basic- ابتدایی

intermediate- متوسط

Advance- پیشرفته

معرفی کتاب Oxford Word Skills

در ادامه به توضیح صوتی مجموعه کتاب های oxford word skills می پردازیم

مجموعه کتاب Oxford Word Skills از سوی انتشارات دانشگاه آکسفورد در بازار جهانی عرضه شد. در‌واقع می‌توان مجموعه سه جلدی آکسفورد ورد اسکیلز یکی از منبع‌های معتبر است. از این کتاب برای مقاطع تحصیلی مختلف، در مؤسسه‌های بین‌المللی و حتی در دانشگاه‌ها استفاده می‌شود. کیفیت یادگیری با مطالعه کتاب oxford word skills قابل مقایسه با هیچ یک از منابع آموزشی نیست. معمولاً زبان آموزان از آغاز یادگیری زبان انگلیسی، کتاب Oxford Word Skills را تهیه می‌کنند. با خرید این مجموعه آموزشی از ترم‌های پایین، سطح پایه زبان شما تقویت می‌شود. مجموعه سه جلدی کتاب Oxford Skills یکی از پرفروش‌ترین‌ها است.

ویژگی‌های کتاب  Oxford Skills

هر جلد شامل۸۰ درس و ۲۰۰۰ لغت همراه با معنی و نحوه کاربرد لغات است.

سرشار از تمرینات مهارت سنجی زبان آموز

در هر بخش از کتاب، متن‌ها و پاراگراف کوتاه درک مطلب قرار دارد.

کتاب  Word Skills شامل تمرینات متنوع و مرتبط با یادگیری لغات جدید است.

آموزش لغات عامیانه، اصطلاحات انگلیسی و نحوه کاربرد لغات در جمله

یادگیری لغات همراه با تصویر از اهداف کتاب Oxford Word Skills است.

دارای درس نامه‌ها و تمرینات طبقه بندی شده

حاوی متون جذاب و سرگرم کننده

شامل یک عدد سی دی نرم‌افزار برای یادگیری تلفظات

ضرورت خرید کتاب آکسفورد ورد اسکیلز

ضرورت خرید مجموعه کتاب Oxford Word Skills برای شرکت در انواع امتحانات اصلی. مانند امتحانات آیلتس، تافل، قبول شدن در امتحانات ورودی و سایر امتحانات. خرید کتاب Oxford Word Skills برای قبولی الزامی است. علاوه بر آن اگر تمایل دارید سطح زبانتان تقویت شود. خوب و روان صحبت کنید. لغات جدید بیاموزید و لغات آموخته شده را فراموش نکنید. خرید این مجموعه آموزشی ضرورت دارد. با خرید کتاب Word Skills به یک منبع معتبر و قابل اطمینان دسترسی کامل دارید.

کتاب oxford word skills آموزشی در تقویت یادگیری لغات متنوع انگلیسی تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. شما به راحتی می‌توانید در هنگام صحبت کردن، لغات را به یاد آورید. شیوه آموزشی این مجموعه به گونه‌ای است که لغات را فراموش نخواهید کرد. آموزش لغات به همراه تصویرهای جالب است. با خواندن هر لغت و نگاه کردن به تصویر، لغات را در ذهن می‌سپارید. تمرینات مختلف مرتبط با واژگان تازه از دیگر امتیازهای کتاب oxford word skills است.

کتاب word skills

کتاب word skills

 

چرا کتاب Oxford Word Skills بخریم؟

۱. شرکت در امتحانات ورودی مرتبط با زبان انگلیسی

۲. موفقیت در امتحانات بین‌المللی مانند آیلتس و تافل

۳. تقویت دایره واژگان تازه

۴. به یاد سپردن لغات با استفاده از درس نامه‌های جامع

۵. یادگیری لغات به صورت دیکشنری تصویری

۶. استفاده از تمرینات متعدد و مفرح

چگونگی تمرینات کتاب  Oxford Word Skills

تمرینات کتاب آکسفور ورد اسکیل شامل انواع جای خالی است. با پر کردن جای خالی‌ها به راحتی واژگان را در داخل جمله‌ها می‌آموزید. این جای خالی‌ها در داخل یک متن و یا یک پاراگراف قرار داده شده‌اند. با حل کردن تمرینات کتاب oxford word skills، جمله سازی شما نیز تقویت می‌شود. تست زنی، کامل کردن حروف واژگان ناقص از دیگر تمرینات این مجموعه آموزشی است. علاوه بر آن کامل کردن جدول لغات از دیگر ویژگی‌های سرگرم کننده کتاب است. یادگیری کلمات هم خانواده نیز شامل تمرینات کتاب می‌شود. برخی از تمرینات کتاب word skills نیز به صورت سؤال و جواب آمده است.

تمرینات به طور خلاصه شامل دسته‌بندی زیر می‌شود؛

complete the sentences using the words – مرتب کردن عبارت‌ها با استفاده از کلمات

complete the dialogues – جامع شدن دیالوگ ها

thorough the words and phrases – کامل کردن عبارات

write synonyms – نوشتن کلمات هم خانواده

circle the correct answer – مشخص کردن پاسخ صحیح

answering the questions –  پاسخ به سوالات

complete the text – کامل کردن متن

matching – اتصال عبارات مرتبط

مشخصات کتاب Oxford Word Skills basic

oxford word skills basic

oxford word skills basic

کتاب Oxford Word Skills، سطح پایه یا همان بیسیک ویژه زبان آموزان مبتدی است. زبان آموزانی که تازه یاد‌گیری زبان را شروع کرده‌اند. محتویات این کتاب شامل ۸۰ درس و ۲۰۰۰ واژه است. ساختار درسنامه و هر فصل بسیار ساده و روان است. مطالب قابل فهم و تمرینات کاربردی از جمله ویژگی‌های کتاب oxford word skills است. بخش جدول کلمات به همراه معانی و نحوه کاربرد کلمات به یادگیری شما کمک می‌کند. در بخش‌هایی از کتاب oxford word skills نیز متن‌ها و گفتگوهای ساده برای درک بهتر مطالب آمده است. با مرور و تکرار روزمره کلمات و تمرینات، سطح یادگیری شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن تقویت می‌شود.

مشخصات کتاب oxford word skills intermediate

oxford word skills intermediate

oxford word skills intermediate

سطح اینترمدیت کتاب Word Skills قوی‌تر از سطح پایه است. اگر سطح زبان آموز متوسط باشد می‌تواند به خوبی از محتویات کاربردی این کتاب استفاده کند. متون آموزشی متنوع، دیالوگ‌های مفهومی و تمرینات گسترده از ویژگی‌های کتاب است. علاوه بر آن تصاویری که در متون کتاب oxford word skills آورده شده است در یادگیری فرد بسیار موثر است. همراه با کتاب سی دی صوتی برای درک تلفظات ارائه می‌شود.

بهره‌مندی از سی دی صوتی سبب می‌شود تا تلفظات واژه‌ها را بهتر ادا کنید. برخی از افراد زمان کافی برای یادگیری محتویات کتاب را ندارند. در نتیجه می‌توانند سی دی آموزشی را در ماشین گوش کنند. بدین ترتیب می‌توانید سطح یادگیری خود را بالا ببرند. نحوه مطالعه مجموعه آموزشی کتاب oxford word skills به صورت خودآموز نیز امکان‌پذیر است. مطالعه این مجموعه جهت ورود به سطوح بالاتر زبان انگلیسی توصیه می‌شود.

مشخصات کتاب Oxford Word Skills Advanced

oxford word skills advanced

oxford word skills advanced

خرید کتاب Oxford Word Skills برای سطوح پیشرفته نیز پیشنهاد می‌شود. محتویات کتاب شامل واژگان جدید، اصطلاحات رایج و متون اختصاصی است. با مطالعه کتاب Oxford Skills در سطح ادونس می‌توانید دایره لغات خود را بهبود بخشید. میزان دانش خود را گسترش دهید. علاوه بر آن قادر خواهید بود که جایگاه صحیح هر واژه در متن را تشخیص دهید. مفاهیم را بهتر درک کنید.

از آنجایی که همیشه بخش واژگان از اهمیت بسیاری برخوردار است. هدف از تألیف کتاب آکسفورد ورد اسکیل تقویت مهارت‌های گفتاری، کلامی، شنوایی و خواندنی است. اگرچه این مجموعه آموزشی، هر چهار مهارت را در بر می‌گیرد. اما تمرکز بیشتر کتاب بر مهارت گفتاری و کلامی است. به یاد سپردن واژه‌های مختلف همراه با معانی و کاربرد آن در متون از جمله اهداف اصلی کتاب محسوب می‌شود.

نقد و بررسی کتاب Oxford Word Skills

همه به خوبی می‌دانیم که واژه‌ها در زبان انگلیسی از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. اما آنکه چطور و چگونه هر یک از لغات را در جای صحیح قرار بدیم. کمی شاید پیچیده و دشوار باشد. کتاب Oxford Word Skills این امکان را برای تمامی زبان آموزان ساده کرده است. تمامی مباحث کاربردی در این مجموعه به طور کامل آورده شده است. با خرید این مجموعه آموزشی، دسترسی کامل به واژگان ضروری را خواهید داشت. با مطالعه هر بخش از کتاب می‌توانید علاوه بر لغات، عبارت‌ها را نیز به یاد بسپارید. برخی از عبارت هایی که در گفتگوها و دیالوگ‌ها آمده است، در مکالمه روزانه بسیار رایج هستند. شما می‌توانید با به یاد سپردن عبارت‌ها، مهارت کلامی خود را تقویت کنید.

اهمیت و ارزش لغات انگلیسی

زمانی که یک متن انگلیسی مقابلتان قرار می‌گیرد. با انبوهی از واژه‌های تازه روبرو می‌شوید. به یاد سپردن هر یک از کلمات به همراه معانی و کاربرد آن‌ها دغدغه اغلب افراد است. افرادی که به تازگی در دنیای زبان انگلیسی ورود پیدا کرده‌اند. با این نوع پیچیدگی آشنا هستند. علاوه بر آن افرادی که تمایل به ارتقاء سطح علمی خود دارند. این دسته از افراد می‌توانند از سطح ادونس کتاب بهره ببرند. یادگیری لغات تازه و به یاد داشتن کلمات از اهمیت بسیاری در زبان انگلیسی برخوردار است. با مطالعه کتاب Oxford Skills می‌توانید مهارت‌های خواندنی، نوشتاری، گفتاری و کلامی خود را بهبود بخشید.

شیوه‌های یادگیری لغات انگلیسی

تمرین، تکرار و مرور کلمات تنها راهکار موثر برای یادگیری لغات هستند. از آنجایی که حفظ کلمه ها به سرعت از ذهن محو می‌شود. باید شیوه‌ای به کار بندید تا هر روز کلمات و عبارت های کلیدی برایتان تکرار شود. تمرین و مرور روزانه واژه‌ها قدم بزرگ برای پیشرفت سریع زبان آموزان است. با خواندن هر بخش از کتاب Word Skills، می‌توانید لغات را به حافظه طولانی مدت خود بسپارید. یکی از روش‌ها مروز روزانه بخش‌هایی از واژه‌ها و اضافه کردن کلمه‌های جدید به فهرست یادگیری‌تان است. با استفاده از این روش، روال کار ساده‌تر می‌شود.

سعی کنید در حین به کار بردن کلمات از عبارت‌های جدید و کوتاه استفاده کنید. عبارت‌های کوتاه را الگوی گرامری خود قرار دهید. با کلمات جمله سازی کنید. جمله سازی از دیگر راهکارهای فوق‌العاده برای حفظ سریع لغات محسوب می‌شود.

استفاده از دیکشنری تصویری

دیکشنری تصویری یا آموزش تصویری، کلید اصلی کتاب Oxford Word Skills است. در بخش‌هایی از کتاب برای قابل فهم بودن کلمات از تصاویر مرتبط استفاده شده است. دیدن تصاویر و خواندن همزمان کلمات سبب تقویت حافظه بینایی شما می‌شود. در نتیجه ثبت کلمات در حافظه بهبود می‌یابد. علاوه بر آن استفاده از آموزش تصویری در میان انبوهی از تمرینات مختلف، بسیار سرگرم کننده است. بدین ترتیب یکنواختی در مطالعه را از بین می‌برد. از جمله ویژگی‌های آموزش تصویری می‌توان به روند سریع آموزشی و کیفیت یادگیری اشاره کرد.

محتویات کتاب Oxford Word Skills

محتویات کتاب Word Skills شامل دیالوگ‌های کوتاه، متن‌های ساده و پرسشنامه است. هر درس شامل دو صفحه است. به همین دلیل برای خواندن هر درس نیازی به صرف زمان بسیار زیاد نیست. هر درس دارای تعداد زیادی لغات جدید انگلیسی است. آموزش لغات در قالب درک مطلب‌های مختصر طراحی شده است. در بخش‌هایی از کتاب پرسش‌نامه‌ای برای مرور مطالب آمده است. شما می‌توانید با پر کردن پرسش های مرتبط با مطالب آموخته شده سطح یادگیری خود را به راحتی بسنجید.

در انتهای کتاب پاسخنامه تمامی سوالات درج شده آمده است. در نتیجه نگران پاسخ‌های اشتباهتان نباشید. با مطالعه بخش پاسخنامه می‌توانید نقاط ضعف و قوت خودتان را بررسی کنید. علاوه بر آن یک بخش در پایان کتاب به Word list اختصاص داده شده است. در این بخش تمامی لغات مرتبط با هر یک از درس‌های کتابOxford Word Skills  آورده شده است.  مرور تمامی لغات به صورت مجموعه‌ای کامل در انتهای کتاب، یک برداشت کلی را به زبان آموز می‌دهد.

خلاصه‌ای از محتویات کتاب Oxford Word Skills شامل موارد زیر است؛

درسنامه

تمرینات مرتبط با هر درس

بخش‌های  Review

Vocabulary building

Answer Key

Word list

نحوه خواندن مطالب کتاب Oxford Word Skills

در نگاه اول شاید مطالب کتاب oxford word skills شما را به یاد تمرینات مستمر بیاندازد. اگرچه کتاب  Word Skills پر از تمرینات متنوع و مختلف است. اما تمرینات ساده و قابل فهم هستند. شما به راحتی از طریق تمرینات متوجه چگونگی به کار بردن نوع کلمه اعم از صفت، اسم، فعل و یا قید می‌شوید. در مجموع دو نوع شیوه مطالعه بین زبان آموزان رایج است. هر یک از انواع شیوه مطالعه کتاب  Oxford Skills به طور خلاصه شرح می‌دهیم.

نوع اولمطالعه به صورت خودآموز

مطالعه خودآموز یا Self Study، نوعی از شیوه خواندن و یادگیری است. بدین ترتیب که زبان آموز خود به تنهایی مطالب کتاب را تجزیه و تحلیل می‌کند. همچنین فرد برای نوع خواندن و نحوه مطالعه، زمان‌بندی می‌کند. در این نوع فرد خود را موظف می‌داند که در طی روز ساعتی را به خواندن کتاب اختصاص دهد. با پاسخ به تمرینات کتاب و پاسخ دهی به اشکالات خود پی می‌برد. فرد به صورت خودجوش عیب‌های خود را برطرف کرده و به تدریج پیشرفت می‌کند.

طراحی درسنامه‌ها و سوالات متنوع کتاب Oxford Word Skills ساده است. به همین دلیل فرد می‌تواند به طور مستقل و بدون نیاز به مدرس از مطالب کتاب استفاده کند. بسیاری از افراد بر این باورند که نحوه مطالعه به طور خودآموز بی‌فایده است. اما در بسیاری از موارد دیده شده که مطالعه به طور خودآموز به سطح علمی فرد کمک بسیاری کرده است.

نوع دومشرکت در کلاس‌های گروهی

از آنجایی که بسیاری از زبان آموزان خود به سراغ خرید کتاب نمی‌روند. معمولاً در کلاس‌های گروهی زبان، کتاب  Oxford Skills از سوی مدرس معرفی می‌شود. بدین ترتیب در کلاس تمرینات حل می‌شود. توضیحات تکمیلی مدرس نیز برای فهم بهتر بی‌تأثیر نخواهد بود. انتخاب شیوه مطالعه کتاب کاملاً بستگی به زبان آموز دارد. برخی از افراد شرکت در کلاس‌های گروهی زبان انگلیسی را ترجیحی می‌دهند. برخی دیگر نیز مطالعه به صورت خودآموز را در اولویت قرار می‌دهند.

تعیین سطح و خرید کتاب Oxford Word Skills

همانطور که گفته شد، کتاب Oxford Word Skills دارای سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته است.با توجه به نوع سطح بندی که از سوی مدرس می‌شوید، می‌توانید کتاب مورد نظر را تهیه کنید. توجه داشته باشید که کتاب خریداری شده باید مناسب با سطح و میزان دانش فرد باشد. توصیه می‌شود برای اطمینان بیشتر هر سه جلد را تهیه کنید. بدین ترتیب می‌توانید مطالعه کتاب را از سطح پایه شروع کرده و تا پیشرفته ادامه دهید. مطالعه مجموعه آموزشی کتاب  Oxford Skills تمامی واژه‌های کلیدی را در اختیارتان قرار می‌دهد. در‌واقع با خرید این مجموعه به گنجینه‌ای از واژگان انگلیسی دسترسی پیدا می‌کنید.

مزایای خرید کتاب Oxford Word Skills

در نامه نگاری و نوشتن متون مختلف نیاز به سطح گسترده‌ای از دایره لغات است. در نتیجه مهارت نوشتاری فرد یا همان writing به سرعت پیشرفت می‌کند. شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن از عهده نحوه نگارش نامه‌های رسمی، نامه‌های غیر رسمی و حتی متون تخصصی برآیید. مهارت دیگر گفتاری و کلامی است. گفتار و کلام در زبان انگلیسی را speaking می‌گویند. زمانی که شما انبوهی از واژه‌ها را بدانید، به راحتی می‌توانید از لغات در جملات استفاده کرده و به زبان بیاورید. بدین ترتیب شاهد پیشرفت سریع مکالمه‌های روزمره‌تان خواهید بود. البته ناگفته نماند که تمرین و تکرار روزانه لغات ضروری است.

از دیگر مهارت‌هایی که کتاب  Word Skills به شما می‌آموزد، تقویت listening یا مهارت شنیداری شماست. با شنیدن روزانه سی دی آموزشی و تکرار تلفظات به تدریج نحوه بیان کلمات برایتان آشنا می‌شود. آخرین مهارتی که می‌توانید از مطالعه این مجموعه آموزشی کسب کنید، reading یا مهارت خواندنی است.کتاب سرشار از متون کوتاه و دیالوگ‌های ساده و مختصر است. با خواندن مکرر مطالب به تدریج مهارت خواندن شما نیز تقویت می‌شود.

بنابراین از جمله مزیت‌های خرید و مطالعه مجموعه آموزشی  Word Skills تقویت مهارت‌های زیر است؛

Writing- مهارت نوشتاری

Speaking- مهارت گفتاری

Listening- مهارت شنیداری

Reading- مهارت خواندنی

نکات تکمیلی درباره کتاب Oxford Word Skills

یکی از مشخصه های اصلی کتاب،  درس نامه‌های تکمیلی به همراه تمرینات جامع است.  هر یک از درس‌های کتاب Oxford Word Skills شامل مفاهیم دقیق و واژگان کاربردی است. واژگانی که در کتاب به کار رفته از جمله واژه‌های رایج و کلیدی محسوب می‌شود که هر زبان آموزی باید بداند. سی دی نرم افزاری که به همراه کتاب عرضه می‌شود، شامل محتویات صوتی است. شما می‌توانید تمامی درس‌ها را به صورت صوتی بشنوید و فرا بگیرید. تکرار روزانه درس‌های صوتی کتاب، سبب می‌شود که به راحتی در حافظه‌تان ثبت شود.

از دیگر نکات تکمیلی کتاب oxford word skills می‌توان به نحوه کاربرد کلمات اشاره کرد. در برخی از تمرین‌ها شما باید عبارت ها را با استفاده از لغت‌های مشخص شده تکمیل کنید. لغات شامل اسم، صفت، قید و یا فعل هستند. اینکه کدام نوع از کلمات را در چه عبارتی بگنجانید که از نظر معنا و از نظر گرامری صحیح باشد، بسیار حائز اهمیت است. تمرینات کتاب این امکان را به شما می‌دهد که حتی سطح دستور زبان و گرامر خود را نیز ارتقاء دهید.

خرید کتاب Oxford Word Skills

امروزه آموزش زبان انگلیسی برای تمامی افراد لازم و ضروری است. اغلب افراد به دنبال راهی ساده برای درک بهتر زبان انگلیسی هستند. ما به شما خرید این مجموعه آموزشی ارزشمند را پیشنهاد می‌دهیم. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که با خرید کتاب آکسفورد ورد اسکیل آموزشی از طیف متنوعی از لغات آموزشی و کاربردی برخوردار شوید. رضایتمندی خریداران از این مجموعه به گونه‌ای است که آن را به سایر دوستان خود نیز معرفی می‌کنند. خرید کتاب  Oxford Word Skills به تمامی علاقمندان توصیه می‌شود.

کتاب oxford word skills برای تمامی گروه‌های سنی و سطوح مختلف زبان مناسب است. اگر قصد ارتقاء سطح زبان خود را در مدت زمان کوتاه دارید، خرید این مجموعه آموزشی را از دست ندهید. این مجموعه سه جلدی آموزشی تمامی نکات کلیدی گرامری، لغات و متون ساده را در اختیارتان قرار می دهد. علاوه بر آن مطالب کتاب بسیار قابل فهم است. همچنین تمریناتی که به صورت جدول لغات در کتاب درج شده‌اند، بسیار سرگرم کننده هستند. خرید این مجموعه آموزشی را می‌توانید از فروشگاه‌ها و سایت‌های معتبر فروش کتاب تهیه نمایید.

جمع‌بندی

اغلب افراد با یادگیری زبان انگلیسی، تمایل دارند بهتر بخوانند، صحبت کنند و بنویسند. اما این افراد به درستی نمی‌دانند چطور و از کجا شروع کنند.کتاب‌های بسیاری در رابطه با زبان انگلیسی در بازار عرضه شده است. امروزه ما با سیل متنوعی از کتاب‌های زبان سروکار داریم. اما نمی‌دانیم کدام کتاب را تهیه و خریداری کنیم. از سوی دیگر اطلاعات کافی و جامعی درباره کتاب‌ها نداریم.

توصیه می‌کنیم قبل از تهیه کتاب مورد نظرتان از خواندن محتواهای این چنینی غافل نشوید. سعی کنید پیش از خرید، مشخصه‌های کتاب را بخوانید. داشتن اطلاعات کافی در رابطه با محتویات کتاب، سبب می‌شود خرید بهتری داشته باشید. مجموعه آموزشی کتاب Oxford Word Skills یکی از مجموعه‌های ارزشمند است. این کتاب در سراسر جهان تدریس می‌شود. علاوه بر آن اغلب مدرسین در مؤسسه‌های مختلف این کتاب سه جلدی را به عنوان مرجع معتبر به دانش آموزان خود معرفی می‌کنند.

توضیحات کتاب oxford word skills سری جدید

در سری جدید کتاب oxford word skills تغییراتی در ظاهر کتاب یه وجود آمده است.

کتاب oxford word skills جدید طبق معمول در سه سطح دسته بندی شده است که شامل کلمات و گرامر و محتوای مرتبط آموزش می‌باشد.

مجموعه کتاب آکسفور ورد اسکیلس جدید همانند ویرایش قدیمی آن در سه سطح ابتدایی، متوسط و پیشرفته به انتشار رسیده است.

ویرایش جدید این کتاب در راستای بهبود و کاربردی تر مباحث به بازار عرضه شده است، اما شاید برای خیلی از شما سوالاتی از این قبیل در مورد تفاوت ویرایش جدید و قدیمی مجموعه کتاب های oxford word skills پیش بیاید.

“ویرایش جدید کتاب آکسفورد ورد اسکیلز در مقایسه با ویرایش قدیم چه تغییراتی کرده است؟”

یا ” اگر کتاب ویرایش قدیمی را دارم دیگر نمی‌توانم از آن استفاده کنم؟“،

“ آیا سطح بندی کتاب آکسفورد ورد اسکیلز در ویرایش جدید تغییر کرده است؟“،

“ آیا شماره یونیت‌ها و ظاهر درس‌ها در ویرایش جدید تغییر کرده است؟”

در ادامه به جواب این سوالات پرداختیم تا بتوانید در انتخاب این کتاب محبوب از شک و تردید فاصله بگیرید.

در سری جدید کتاب آکسفورد ورد اسکیلس بیست یونیت جدید به هر یک از سه سری کتاب ها اضافه شده است که این موضوع باعث شده است که سری جدید این کتاب های از سری قبلی کاملتر باشد.

همچنین در سری جدید کتاب oxford word skills ترتیب درس‌ها، نحوه چیدمان اطلاعات یا layout در ویرایش جدید تا حدودی تغییر پیدا کرده است یا به عبارتی بهتر شده است.

یکی دیگر از تغییرات کتاب در ویرایش جدید حذف شدن سی دی همراه کتاب می باشد. که بسیاری از این موضوع اننتقاد کرده اند.

حال که سی دی همراه کتاب حذف شده است شما عزیان می توانید از دیکشنری های آنلاین و یا برنامه های دیکشنری برای فهمیدن تلفظ و لهجه استفاده نمایید.

 

مجموعه کتاب Oxford Word Skills با هدف ایجاد واژگان و بهبود مهارت های یادگیری لغات در سه سطح طراحی شده است. این کتاب با ارائه کلمات و اصطلاحات کاربردی و معانی آنها به صورت مختصر و واضح به ایجاد اعتماد به نفس دانش آموزان در استفاده از کلمات جدید در مکالمات خود کمک می کند.

آموزش واژگان در بستری مناسب، تمرین های مناسب و کاربردی، موضوعی بودن موضوعات و قابلیت استفاده به صورت خودگردان از جمله ویژگی های بارز این مجموعه کتاب است.

به تازگی ویرایش جدید کتاب Oxford Word Skills با تغییراتی جهت کاربردی تر شدن مباحث در بازار آموزش زبان انگلیسی منتشر شده است و سوالی که ذهن اکثر زبان آموزان را به خود مشغول کرده است به شرح زیر است:

“ویرایش جدید کتاب مقیاس ورد آکسفورد چه تغییراتی نسبت به نسخه قدیمی داشته است؟”

یا “اگر نسخه قدیمی کتاب را داشته باشم، دیگر نمی توانم از آن استفاده کنم؟”،

“آیا سطح بندی کتاب Oxford Word Skills در ویرایش جدید تغییر کرده است؟”

“آیا تعداد واحدها و ظاهر دروس در ویرایش جدید تغییر کرده است؟”

و … باید استفاده کنم؟

اگر سوالات بالا سوال شماست، حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

در ویرایش جدید کتاب Oxford Word Skills شاهد اضافه شدن 20 واحد جدید به هر کتاب هستیم که این کتاب ها را حتی از ویرایش قبلی خود جامع تر کرده است. نسخه جدید مجموعه مهارت های Word Oxford در 3 سطح و برای زبان آموزان از A1 تا C1 قابل استفاده است.

ترتیب دروس، چیدمان اطلاعات در ویرایش جدید تا حدودی تغییر کرده است و بهتر است بگوییم بهینه شده است. بنابراین اگر به دنبال پاسخی برای این سوال هستید، اگر نسخه قدیمی Oxford Word Skills را داشته باشم، باید چه کار کنم؟

باید به شما بگوییم که ویرایش جدید کتاب بسیار کاملتر از نسخه قدیمی است و از نظر لغات و اصطلاحات به روزتر است. اما اگر امکان خرید نسخه جدید را ندارید اصلا نگران نباشید می توانید از واحدها و لغات آموزش داده شده در نسخه قدیمی به خوبی استفاده کنید. در کل مجموعه Oxford Word Scles، در ویرایش جدید، او حالت کامل تر، بهینه تر و آکادمیک تری پیدا کرد.

تغییر دیگری که نسخه جدید نسبت به نسخه قدیمی پیدا کرده است این است که سی دی همراه کتاب حذف شده است. محتوای سی دی در نسخه قدیمی محتوای صوتی بود و با استفاده از سی دی می‌توانستید تلفظ کلمات را با لهجه انگلیسی یاد بگیرید.

اما در نسخه جدید دیگر سی دی همراه کتاب وجود ندارد و می توانید از دیکشنری های آنلاین یا اپلیکیشن های دیکشنری برای بررسی تلفظ کلمات استفاده کنید و تلفظ آن را با توجه به لهجه خود، انگلیسی یا آمریکایی یاد بگیرید.

در ویرایش دوم کتاب Oxford Word Skills برای مقطع ابتدایی، بیش از 2400 کلمه مناسب سطح در موضوعات متنوع و کاربردی و در زمینه مناسب آموزش داده شده است. این کتاب بیش از 16 فصل اصلی دارد و دروس مربوط به هر فصل در زیر هر فصل اصلی قرار داده شده است. در پایان هر بخش، تمرین های بیشتری برای محتوای درسی و واژگان مربوط به هر فصل قرار داده شده است.

زبان یاد بگیر
اعداد و زمان
مردم
بخش یادگیری زبان (قیدها)
زندگی روزمره
جهان پیرامون ما
یادگیری زبان – افعال
غذا و نوشیدنی
رفت و آمد
مکان ها
یادگیری زبان – صفت ها و قیدها
دوره ها و کار
فن آوری
یادگیری زبان – واژه سازی
موارد دلخواه
تعطیلات
در کتاب Oxford Word Skills Intermediate Level با هدف زبان آموزان B1 و B2، تقریباً 3000 کلمه به زبان آموزان آموزش داده می شود. این کتاب بالغ بر 12 فصل اصلی دارد و مانند کتاب قبلی، دروس مربوط به هر فصل در زیر هر فصل اصلی قرار داده شده است. تمرین های بیشتر برای تجمیع موضوع از ویژگی های اصلی این کتاب است.

یادگیری
مردم
کلمه در اطراف
زندگی روزمره
برای انجام کارها
شرح موضوعات مختلف
مسائل اجتماعی و سیاسی
رسانه و سرگرمی
دوره ها و کار
شرکت
انگلیسی عامیانه
زبان
سبک های مختلف انگلیسی
در کتاب Oxford Word Skills Advanced مانند کتاب های دو سطح قبل، حدود 3000 لغت مختلف در موضوعات متنوع و کاربردی و در زمینه ای مناسب و مناسب برای سطح پیشرفته یا C1 به زبان آموزان آموزش داده می شود. این کتاب دارای 12 فصل اصلی است و کلمات انتخاب شده با توجه به سطح زبان آموزان پیشرفته در کنار هم قرار گرفته اند.

توسعه فرهنگ لغت
بدن
ما و افراد دیگر
سرگرمی ها و سبک زندگی
جهانی در حال تغییر
مراکز از

خدمات
اخبار و رویدادهای روز
مشکلات کاری و مالی
فهرست
انگلیسی مکالمه
انگلیسی نوشتاری
ابعاد مختلف زبان
به خاطر داشته باشید که برای استفاده بهتر از مجموعه کتاب های Oxford Word Skills، حتما از فرهنگ لغت استفاده کنید و پس از یادگیری کلمات، یک پاراگراف در مورد خودتان با استفاده از کلمات جدید بنویسید یا با آنها جمله ای بسازید، صدای خود را ضبط کنید و یاد بگیرید که چگونه کلمات را تلفظ کنید با دقت گوش کن

حتما تلفظ کلمات را با تلفظ چک کنید
فرهنگ لغت و کلمات را در یک برنامه منظم هفتگی تکرار کنید. رمز موفقیت در افزایش دایره لغات، تکرار، تمرین و تکرار در فواصل زمانی مختلف است.

مقالاتی که شاید دوست داشته باشید

توضیح جامع کابینت ممبران

انواع کابینت پولیشی

محبوبترین کابینت های گلاس را بشناسید

کابینت نئوکلاسیک چیست؟